Obnova parku Alejka v Broumově

Ohlédnutí za Alejkou 2011

Ohlédnutí za Alejkou 2011
16. 2. 2012

Loni se v broumovské Alejce sportovalo, koncertovalo, soutěžilo a dokonce i strašilo. Připomeňte si některé z akcí roku 2011.

Dne 23. března děti z MŠ při Dětském domově v ulici Masarykova pokřtily javor klen vysazený v Alejce již v říjnu 2010. Výsadba stromu tehdy odstartovala roční projekt Broumov – Město stromů 2010/2011 a město posléze na jeho pojmenování vyhlásilo soutěž. Březnového křtu se zúčastnil celý vítězný tým dětí; na základě jejich návrhu byl vysazený strom pojmenován „Alejník“.
 
U příležitosti Dne Země se v Broumově 16. dubna konalo tradiční putování místní zelení, nazvané Cesta broumovskými parky. Několik zastavení, spojených se zábavou a poznáváním, se nacházelo také v rozlehlém prostoru parku Alejka.
 
Májový promenádní koncert byl úspěšným počinem města Broumova ve snaze obnovit historickou tradici promenádních koncertů v parku Alejka. Druhou květnovou neděli přilákal první novodobý ročník na letní scénu v parku přes dvě stovky lidí.
 
Na začátku října připravili zástupci DDM Ulita a studenti Gymnázia Broumov dopoledne plné netradičních i známých sportů pro žáky prvních stupňů místních základních škol. V rámci sportování v Alejce si děti mohly vyzkoušet např. žonglování, kroket, petanq, slack-line, lyžování na balančních lyžích nebo tradiční indiánskou hru lakros. Dopoledne zakončil turnaj smíšených družstev v přehazované.
 
Listopadová Strašidelná Alejka byla připomínkou tradičních „Dušiček“ i jejich anglosaské obdoby – svátku zvaného Halloween. Akce nabídla netradiční pohled na park, jehož prostor po setmění osvětlovalo kolem dvou set svíček, a strašidelnou procházku s nejrůznějšími úkoly na trase. Během večera se po ní vydalo přes sedm set návštěvníků z Broumova i blízkého okolí.
 
O loňském úspěchu Broumova v mezinárodní soutěži Entente Florale si můžete přečíst zde. 

fotogalerie