Obnova parku Alejka v Broumově

Slavnost jako inspirace

Slavnost jako inspirace
12. 6. 2010

Jak lze využívat nový park? Právě to si mohli lidé vyzkoušet na Slavnosti parku Alejka, která v sobotu 12. června přilákala širokou veřejnost. Lidé v zrekonstruovaném parku oceňují zejména jeho nově zpřístupněnou část s dětským hřištěm.

Akce, jejímž cílem bylo motivovat malé i velké návštěvníky k využití obnoveného parku, se zúčastnilo přibližně 600 lidí. Na stanovištích tematicky zaměřených na nejrůznější volnočasové aktivity si lidé vyzkoušeli, co všechno mohou v parku podnikat.

Část stanovišť odkazovala také k bohaté historii broumovského parku. Výtvarná dílna s názvem Všichni pro park připomínala někdejší využívání louky v parku k bělení prádla. Zájem byl o historickou prohlídku parku se studenty Gymnázia Broumov v dobových kostýmech. Program doplňovalo také promítání videodokumentu studentů gymnázia o projektu nebo výstava o proměně parku, který zvukově i vizuálně oživila kulturní část programu s hudebními a divadelními vystoupeními na nově vybudované letní scéně.

Společný projekt města Broumov a Nadace Proměny byl realizován v letech 2007 až 2010. 
„Park Alejka prošel v posledním roce zásadní proměnou. Ze smutného zanedbaného prostoru, kterému se většina lidí vyhýbala, se stalo veřejné prostranství nabízející dětem zábavu, seniorům klidné procházky či posezení uprostřed zeleně a současně umožňující sportování aktivním lidem,“ komentuje dokončení projektu starostka Města Broumov Libuše Růčková a doplňuje: „Vlastně se všichni učíme Park Alejka užívat, protože se tomuto místu již nemusíme vyhýbat. Zkracujeme si jím cesty do práce, za nákupy, do centra města. Nabízíme Alejku turistům, kteří jsou ubytovaní ve městě, vodíme do ní návštěvníky Broumova, abychom se parkem pochlubili. Tento nejstarší veřejnosti přístupný park v Broumově vznikl před 200 lety. Letošním rokem začíná jeho nová historie.“


Tisková zpráva ke stažení

fotogalerie